Český Pepík za polské penízeNáš polský koproducent Kosma films obdržel podporu na projekt Český Pepík jede do Polska od polského fondu PISF. Tím se otevírá cesta k realizaci. Film budou režírovat Vít Klusák a Filip Remunda. Než film získá konkrétní podobu, můžete se zatím podívat na námět, s nímž jsme Víta s Filipem oslovili.ČESKÝ PEPÍK...
performační dokument á la Borat
hlavní hrdina Josef Preclík (odkaz na postavu Čecha v románu Jana Lama Wielki świat Capowic)

synopse:
Hlavním hrdinou je naivní/všeznalý, neschopný/všehoschopný český člověk z rodu Švejků. Josef Preclík se doslechne, že na sever od České republiky leží země, kde lidé věří abstraktní a těžko představitelné entitě zvané Bůh. A protože Josef/Pepík je člověk zvídavý/šťouravý, rozhodne se zjistit, co je na tom pravdy: zda v oné severní zemi, Polsku lidé opravdu věří v Boha, co je k tomu vede a jak takový život s vírou pak vypadá.

koncept:
Film využije rozdílných a přitom blízkých kultur Česka a Polska k vytvoření názorových střetů a komických situací. Hlavní hrdina, český ateista se vydá na cestu po katolickém Polsku, aby poznal a pochopil, proč lidé věří v Boha. Svým nepochopením toho, jak lidé mohou věřit, navíc v takovém masovém měřítku, bude vyvolávat zdánlivě nechtěné komické situace. Jeho přesvědčení nicméně nebude zatvrzelé, pokusí se otevřít možnostem víry, bude hledat člověka nebo instituci, které by ho přesvědčili a přivedli k víře. Lze však očekávat spíše komické důsledky.
Vydá se na pouť po místech, která jsou různým způsobem významná pro polské věřící. Navštíví Częstochowu v Jasné Goře, nejlépe kolem svátku Nanebevzetí Matky boží, křesťanský zábavní park Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej či setkání mladých křesťanů v Lednici. Rozhodně na své cestě nevynechá největší sochu Ježíše Krista v Świebodzinu, která pokořila sochu v Riu de Janeiru, Wadovice, místo narození Jan Pavla II., nebo některé ze stovek soch roztroušených po celém Polsku zpodobňujících polského papeže.

Žádné komentáře:

Okomentovat